rogers
10 آذر 1401 - 17:56

به‌روزرسانی ماشین آلات شرکت‌های داروسازی ضروری است

تبریز- نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر لزوم به‌روزرسانی ماشین‌آلات شرکت‌های داروسازی کشور، گفت: غفلت از این کار، وابستگی دارویی برای کشور ایجاد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، عباس گودرزی، روز پنج شنبه در بازدید از یک شرکت داروسازی در تبریز با بیان اینکه نباید فعالیت ماشین آلات دارو در کشور متوقف شود، افزود: توقف فعالیت ماشین آلات داروسازی در این شرکت‌ها موجب توقف تولید دارو و افزایش بیکاری در جامعه می‌شود.

وی اظهار داشت: شرکت‌های داروسازی باید بخشی از دارایی و مطالبات خود از دولت یا سود فروش خود را برای به روزرسانی ماشین آلات اختصاص دهند تا توقفی در جریان فعالیت این ماشین آلات روی ندهد.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: به روزرسانی ماشین آلات شرکت‌های داروسازی واجب و این موضوع از جمله ضعف‌هایی است که اگر غفلت شود، به آسیب تبدیل می‌شود و تأثیر منفی خود را در ایجاد وابستگی دارویی برای کشور می‌گذارد.

گودرزی، با اظهار نگرانی از عدم شناسایی و درمان به موقع این ضعف، ادامه داد: شرکت داروسازی شهید قاضی با این مشکل مواجه بوده و این موضوع قابل تعمیم به سایر شرکت‌های داروسازی کشور است.

وی یادآوری کرد: سوگیری شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی باید به سمت تأمین بودجه برای به روزرسانی ماشین آلات شرکت‌های داروسازی باشد تا سوددهی این شرکت‌ها واقعی شود.

نایب رئیس دوم کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت و مجلس موظفند تا زمینه را برای به روزرسانی ماشین آلات این شرکت‌ها و توسعه و احیای قابلیت‌های آنها فراهم و در جامعه در خصوص تولید داروهای مورد نیاز امیدآفرینی کنند.

گودرزی، افزود: مشکلات مربوط به مجموعه‌های تولیدی زیرمجموعه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در جلسه روز شنبه با حضور وزیر کار، تعاون و رفاه و تأمین اجتماعی در تبریز و نشست‌های اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح خواهد شد تا در خصوص رفع آنها چاره اندیشی شود.

وی یادآوری کرد: این مساله فقط مختص به استان آذربایجان شرقی نبوده، بلکه مربوط به کل کشور است و رسالت کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ایجاد زمینه برای پیشگیری از برخی مشکلات و آسیب‌های پیش رو و زمینه سازی برای داشتن آینده‌ای بهتر است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 891906